4/04/2017

Jak wybrać odpowiedni kierunek studiów?W maju minie rok od mojej matury, całe to wydarzenie kosztowało mnie dużo stresu i nerwów, ostatecznie zdałam wszystko za pierwszym razem i co najważniejsze dostałam się na studia. Z tego względu, że wiem jak u mnie to przebiegało i jak byłam przerażona tym wszystkim, postanowiłam napisać post, który mam nadzieję pomoże Wam w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Jak wybrać odpowiedni kierunek studiów? 

 • Po pierwsze myślę, że najważniejszą rzeczą jest odpowiedzenie sobie na pytanie "co mnie interesuję?". Biorąc pod uwagę, że dany zawód będziemy musieli wykonywać do końca życia, to warto iść na kierunek, który będzie Ciebie interesował. U mnie było to bardzo trudne, ponieważ ja interesuję się wszystkim po trochę. Jednak z czasem mnie olśniło i obecnie studiuję dietetykę. Wybrałam ten kierunek z tego względu, że na maturze pisałam biologię rozszerzoną i chciałam iść w tym kierunku. Nie żałuję swojego wyboru, myślę, że gdybym miała wybierać jeszcze raz, zrobiłabym tak samo.
 • Po drugie, moim zdaniem jest to na tyle ważna decyzja, że powinniśmy wybierać sami dany kierunek. Nie sugerować się wyborami koleżanek/kolegów ani rodziców, ponieważ później może się to skończyć z niekorzyścią dla Ciebie.
 • Po trzecie jak już mamy na oku parę kierunków to warto sobie poprzeglądać strony internetowe uczelni. Zobaczyć plany zajęć, aby sprawdzić co oferuje dana uczelnia i czy na pewno znajdują się tam przedmioty, które Ciebie zainteresują. Jest tego naprawdę sporo i lepiej to zrobić, ponieważ może to grozić wielkim rozczarowaniem i zmarnowaniem jednego roku. 
Mam nadzieję, że pomogłam w następnym poście postaram się napisać jak wybrać mieszkanie w większym mieście i jak przebiegało to u mnie.
Jeśli macie jakieś pytania to możecie pisać w komentarzach lub na moją pocztę: karolina.gomulka24@o2.pl 

KURTKA - ZAFULKILK
TOREBKA - gamiss15 komentarzy:

 1. My, jako pierwszy w historii uczelni kierunek jesteśmy dopiero "testowani" i wszystko musimy poczuć na własnej skórze. Brak jakichkolwiek opinii, haotycznie zmiany, zupełnie zbędne przedmioty, problemy z praktykami... Ja wyobrażałam to sobie zupełnie inaczej. Porady są super, ale do tego nie da się przygotować. Trzeba to przeżyć. Do jutra Karola! ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wyglądasz, świetna stylizacja. Podoba mi się bardzo ta jeansowa kurtka ;)
  Masz rację co do wyboru kierunku studiów, najważniejsze to myśleć o tym co nas interesuje i co chcielibyśmy w życiu robić. Nie żałuję mojego wyboru, studiuję francuski i bardzo mi się to podoba, pomimo tego że widzę wiele wad np. w prowadzeniu zajęć. Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny look! Zawsze trzeba wybierać to co się lubi i z przyjemnością później wykonywać swoją pracę. Ja studiowałam kosmetologię i jak wybieralam studia to wiedziałam, że albo ten kierunek, albo żaden inny! Pózniej wiadomo jedne obowiązki lubi się bardziej inne mniej, ale ogólnie jest satysfakcja! Dietetyka to świetny wybór, wielu osobom potrzebna jest taka pomoc. Ja dzieki zmianie sposobu odzywiania męża odchudzilam go o 20kg! I naprawdę nie było to i nie jest jakimś wielkim wyrzeczeniem! Pozdrawiam ( :

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo inspirujący i pomocny post kochana!
  + jesteś śliczna *.*
  olamyfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Przede mną jeszcze daleka droga do studiów, ale to naprawdę przydatny post
  dose-of-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Love your outfit! Jacket is my fav! :)

  http://lifella2.blogspot.com/2017/04/zaful-haul.html
  http://lifella2.blogspot.com/2017/03/rosewholesale-review-try-on.html

  please click on links from this post. ;) i'm your new follower, xoxo

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczne zdjęcia :D
  Uwielbiam białe spodnie :)

  Zapraszam :* Odwdzięczam się za każdą obserwacje:D

  grlfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Najważniejsze to wybrać studia w zgodzie ze sobą. ;]

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny, bardzo inspirujący post :) Sama po szkole średniej poszłam do pracy, ale teraz myślę nad zrobieniem studiów. Chcę być tylko w 100% zdecydowana bo to naprawdę trudna decyzja.
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  w wolnej chwili zapraszam do siebie ♡
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny post, czekam na ten o mieszkaniu w dużym mieście ^^ Zakochałam się w Twoich stylizacjach i obserwuję :*
  Pozdrawiam :)

  http://lucy--chan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Jako, że lubie czytać coś sensownego i zaokrąglać liczby - obserwuje :D :3

  https://allegiant997.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo przydatny post! Ja właśnie stoję przed wyborem studiów ale niestety ciężko mi coś wybrać:D
  http://uglyographyy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. cudny look !:)
  http://stylishfashionbylu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń